top of page
Search

Suhtlemine on kunst, see on meie loomus

Suhtlemine on kunst, see on meie loomus. Suhtlemine on meie loomulik võime. Iga hetk väljendame ennast sõnade, tegude ja energiaga. Siiski näib, et paljud meist püüavad pidevalt oma suhtlemisoskust muuta või parandada, kuid tihti jääb märkamatuks meie loomulik võime suhelda vabalt ja autentselt.


Suhtlemine kui loomulik protsess


Oskus suhelda ei ole pelgalt tehnika või reeglite järgimine – see on meie olemuslik omadus, mis väljendub igas meie käitumises ja suhtumises. Sageli püüavad inimesed ennast lahterdada "heaks" või "kehvemaks" suhtlejaks, kuid tegelikkuses peitub tõeline suhtlemisoskus oma loomuliku väljenduse tunnustamises ja aktsepteerimises.

Suhtlemine kui loomulik protsess

Kui mõistame, et suhtlemine on pidev energia voolamine meie ja teiste vahel, saame teadlikumaks sellest, kuidas kuulata ja kohal olla.


Kuidas avada oma loomulikku suhtlemisvõimet?


  1. Lase vabaks eelarvamused. Kui loobume eeldustest ja hinnangutest – nii enda kui ka teiste suhtes – saame läheneda suhtlemisele avatult ja uudishimulikult. Me ei pea järgima mingeid “õigeid” suhtlemisreegleid, vaid lihtsalt olema kohal ja autentne.

  2. Märka oma loomulikku voolu. Kuula, kuidas räägid, kuidas kuulad, kuidas reageerid. Igaüks meist suhtleb omal moel, ja kui laseme sellel loomulikult kulgeda, võib suhtlemine muutuda kergemaks ja nauditavamaks.

  3. Teadvusta suhtlemise mitmekesisust. Suhtlemine ei piirdu ainult sõnadega – see sisaldab kehakeelt, miimikat, energiat ja kohalolekut. Ole teadlik sellest, kuidas sa end väljendad ka siis, kui sa ei räägi.

  4. Ole teadlik oma võimest. Selle asemel, et püüda pidevalt "parandada" või "muuta" oma suhtlemisoskusi, püüa rohkem teadvustada, millal ja kuidas oled loomulikult ja vabalt suhelnud. Tunnusta oma kogemusi ja märka, kuidas su loomulik väljendus on loonud ühendusi, mõistmist ja mõju.


Kuulamine kui võti


Oma loomuliku suhtlemisvõime vabastamine algab teadlikkusest ja kuulamisest. Kui kuulame tõeliselt – mitte ainult sõnu, vaid ka energiat ja kavatsust nende taga – oleme kohal ning sügavas ühenduses.


Lõppkokkuvõttes on suhtlemine justkui tants – see on loomulik, dünaamiline ja pidevas muutumises. Kui lubame endal olla autentsed, õppida ja areneda iga vestlusega, saavutame meisterlikkuse suhtlemises, mis on tõeliselt meie enda nägu.


Suhtlemine on midagi, mis on meis loomulikult olemas, aga samas ka oskus, mis alati täiustub! Küsimuse asemel, kuidas olla parem suhtleja, on hea teadvustada seda, miks sa juba oled hea suhtleja. Pea meeles, et ka vaikimine on suhtlemine.


OJAR suhtlemiskoolitused aitavad märgata nähtamatut, et suhtlemine ja eneseväljendus oleks vaba, edukas ning meeldiv!


OJAR - koolituste tellimine

Comments


bottom of page